Wybór serwera dedykowanego nie jest prostą decyzją. Przed jej podjęciem powinieneś spojrzeć na samą usługę z nieco szerszej perspektywy. Sprawdź, co zyskasz dzięki serwerowi dedykowanemu od IQ PL. Przeczytaj, jak otoczymy Twój sklep internetowy kompleksową opieką i zapewnimy mu nieprzerwane działanie.

Pomoc w wyborze optymalnych parametrów usługi

Jak sama nazwa wskazuje serwer dedykowany to usługa, która powinna być zindywidualizowana pod kątem konkretnego sklepu online. Wybór szablonowych rozwiązań przypomina kupowanie losu na loterii. Szansa na wygranie głównej nagrody jest bardzo mała. Wybór pomiędzy kilkoma konfiguracjami jest dosyć ryzykowny. Może się bowiem okazać, że żadna z nich nie będzie odpowiednia dla Twojego sklepu.

W IQ PL stawiamy na indywidualne podejście. Dlatego nasi klienci otrzymują konfigurację serwera idealnie dopasowaną do potrzeb ich platformy online. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że prowadząc biznes w Internecie, nie musisz być jednocześnie specjalistą w zakresie IT. Nawet wybór parametrów serwera może być dla Ciebie problemem. Dzięki współpracy z nami możesz skupić się na realizacji codziennych zadań i rozwoju swojego biznesu. Nasi specjaliści przeprowadzą szczegółowy audyt Twojej platformy online i na tej podstawie określą rozwiązania sprzętowe, które zapewnią jej możliwość płynnego działania niezależnie od aktualnego ruchu na stronie.

Wiele osób podczas wyboru serwera dedykowanego skupia się wyłącznie na parametrach procesora, pamięci RAM czy pojemności dysku. Oczywiście są to ważne elementy, ale stanowią jedynie część większej całości. W IQ PL nie skupiamy się wyłącznie na parametrach sprzętowych. Chcemy zaproponować naszym klientom dużo bardziej kompleksową obsługę.

Bezpieczna migracja danych

Newralgicznym momentem przy zmianie dostawcy rozwiązań IT jest migracja danych na nowy serwer. Aby cały proces przebiegł sprawnie i bez przerw w dostępie do e-sklepu, specjaliści IQ PL wykonują audyt źródłowego systemu oraz danych. Jeszcze przed finalną migracją poprosimy Cię o sprawdzenie prawidłowości działania wszystkich elementów sklepu. Dopiero po tej weryfikacji dokonamy migracji na nową maszynę.

Co istotne cała procedura odbywa się bez przerw w działaniu sklepu. Twoja platforma jest cały czas dostępna dla klientów, którzy mogą przeglądać zawartość strony i dokonywać zakupów. Zachowanie płynności działania jest bardzo ważne w kontekście budowania wiarygodności sklepu. Każda sekunda niedostępności Twojej platformy online to dla konkurencji duża szansa na przechwycenie Twoich klientów. Podczas migracji danych na nowy serwer robimy wszystko, aby nie doszło do takiej sytuacji.

Kompleksowe wsparcie techniczne

Samo przeniesienie sklepu na nowy serwer nie oznacza, że można już zapomnieć o jego monitorowaniu. Pamiętaj, że każda strona funkcjonująca w Internecie jest narażona na problemy techniczne. W IQ PL doskonale rozumiemy zagrożenia z tym związane. Dlatego wdrożyliśmy rozwiązania takie jak:

  • Stały monitoring
  • Wsparcie techniczne działające w trybie 24/7/365
  • Automatyczne kopie bezpieczeństwa

W ramach usługi serwera dedykowanego zapewniamy możliwość szybkiej odbudowy całej infrastruktury w przypadku krytycznej awarii. Gwarantujemy dostępność usługi oraz jednolity poziom obsługi technicznej niezależnie od pory dnia.
Gwarantowany czas dostępności usługi, system wykonywania kopii zapasowych oraz krótki czas reakcji na awarię zapewnią nieprzerwane działanie Twojego sklepu niezależnie od pojawiających się problemów natury technicznej.

Bezpieczeństwo danych klientów Twojego sklepu

W samych stanach Zjednoczonych od 2 maja 2020 roku FBI odnotowało 300% więcej zgłoszeń dotyczących incydentów cybernetycznych. Jak dowodzą badania nawet 46% przedsiębiorstw przynajmniej raz zetknęło się z cyber zagrożeniem. Każda tego typu sytuacja może mieć realny wpływ na finanse Twojej firmy. Doskonałym tego przykładem jest sklep morele.net, w przypadku którego wyciek danych klientów kosztował firmę prawie 3 miliony złotych. Zupełnie odrębną kwestią są straty wizerunkowe poniesione z tego tytułu.
Dlatego w IQ PL dbamy o bezpieczeństwo danych klientów Twojego sklepu. Wybierając serwer dedykowany, otrzymasz od nas najwyższy poziom ochrony. Posiadamy certyfikaty PCI-DSS, ISO 9001 oraz ISO 27001, które potwierdzają zgodność z obowiązującymi standardami. Wdrożenie odpowiednich procedur wyraźnie poprawia ochronę danych klientów Twojego sklepu.

Kolejnym poziomem ochrony danych jest lokalizacja Data Center IQ PL. Nasza serwerownia znajduje się z dala od terenów zalewowych. Strategiczna lokalizacja zapobiega przerwom w dostawach energii. Wewnętrzne systemy bezpieczeństwa w budynku chronią przed pożarem oraz nieautoryzowanym dostępem do pomieszczeń w centrum danych.

O płynności działania Twojego sklepu decyduje wiele czynników. W IQ PL nie pozostawiamy miejsca przypadkowi. Od momentu audytu, poprzez migrację aż do opieki technicznej zapewniamy indywidualne podejście oraz najwyższy standard obsługi. Dzięki nam możesz rozwijać swój biznes bez obaw o straty wizerunkowe i finansowe związane z nieprzewidzianą awarią e-sklepu.