Kluczem do sukcesu sklepu internetowego jest nie tylko zróżnicowany i atrakcyjny cenowo asortyment, ale przede wszystkim stabilność działania oraz nieprzerwana dostępność strony. Nawet pomimo najlepszej oferty można przegrać z konkurencją w momencie, kiedy klient napotyka problemy techniczne w trakcie ścieżki zakupowej.

Serwer dedykowany – dlaczego jest tak ważny dla sklepu internetowego?

Serwer dedykowany dla e-commerce można uznać za formę inwestycji. Podobną do wydatków na perswazyjne opisy produktów lub profesjonalną sesję fotografii reklamowej. Te elementy mają zachęcić klienta do zakupu danego produktu. Rolą serwera dedykowanego jest zapewnienie użytkownikom możliwości szybkiego zapoznania się z ofertą i pokonanie całej ścieżki zakupowej bez zbędnych przestojów.

Według przeprowadzonych badań nawet 40% Internautów opuszcza stronę, której czas ładowania przekracza 3 sekundy. Ponadto 79% klientów robiących zakupy online deklaruje niechęć ponownych zakupów w sklepie, którego strona działa wolno.

To najlepiej oddaje cel wyboru serwera dedykowanego dla e-commerce. Ma on zapewnić niezawodne i szybkie działanie sklepu niezależnie od aktualnego obciążenia. Platforma e-commerce musi być przygotowana na nagły wzrost zainteresowania klientów spowodowany na przykład:

  •  Uruchomioną akcją promocyjną
  • Czasową popularnością danego asortymentu
  • Okresem przedświątecznym.

Celem każdego właściciela sklepu online jest systematyczne poszerzanie asortymentu i zwiększanie wolumenu zainteresowania oraz zamówień. Serwer dedykowany zapewnia skalowalność i elastyczność. To gwarantuje płynne działanie strony nawet przy rosnącym obciążeniu spowodowanym większą liczbą odwiedzin.

Każda przerwa w działaniu sklepu to nie tylko realne straty finansowe, ale także uszczerbek wizerunkowy. Przecież nikt nie lubi czekać w kolejce. Szczególnie jeśli chodzi o zakupy online. Sklep, który ma problemy z płynnym działaniem, jest gorzej oceniany przez odwiedzających go Internautów. Wybór serwera dedykowanego pod e-sklep daje poczucie spokoju i komfortu. Jednocześnie pozwala skupić się właścicielowi na rozwoju własnego biznesu i nie zajmować się kwestiami technicznymi związanym z działaniem platformy.
Serwer dedykowany to usługa, która musi być skrojona na miarę potrzeb konkretnego sklepu. Ten wirtualny lokal powinien być dopasowany do wielkości asortymentu oraz liczby klientów odwiedzających sklep. Musi zabezpieczać cały towar oraz zapewniać komfort i bezpieczeństwo podczas dokonywania zakupu.

Wybór serwera dedykowanego – na co zwrócić uwagę?

Większość konsumentów podczas wyboru usług IT jest przyzwyczajona do analizowania parametrów. Doskonałym przykładem może być hosting. Przy jego wyborze klienci najczęściej biorą pod uwagę powierzchnię całkowitą, ilość transferu, maksymalną liczbę kont FTP, baz danych i skrzynek pocztowych. Jakie parametry należy wziąć pod uwagę podczas wyboru serwera dedykowanego? Tutaj odpowiedź nie jest tak oczywista. Sama nazwa usługi jasno wskazuje, że nie jest to rozwiązanie szablonowe.

Serwer dedykowany to kompleksowa usługa. Podczas jej wyboru należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów. Wśród nich najważniejsze są:

  • Dedykowana konfiguracja serwera pod branżę e-commerce
  • Bezpieczna migracja danych bez przerw w dostępie do sklepu
  • Administracja z szybkim czasem reakcji i możliwością podjęcia działań niezależnie od pory
  • Gwarancja dostępności usługi i stały monitoring wydajności oraz stabilności sklepu
  • Bezpieczeństwo danych klientów sklepu dzięki doświadczonej obsłudze technicznej

Indywidualna konfiguracja to słowo klucz w przypadku serwerów dedykowanych. Każdy sklep internetowy jest inny. Nie chodzi tylko o specyfikę asortymentu czy szatę graficzną. Kluczowymi parametrami są wielkość asortymentu oraz liczba klientów odwiedzających sklep online. I właśnie pod kątem tych czynników powinien być wybrany serwer dedykowany. Indywidualna konfiguracja zapewnia płynność działania oraz dostępność sklepu.
Serwer dedykowany dla sklepu internetowego to inwestycja, która ma zapewnić spokój właścicielowi oraz komfort dokonywania zakupów wszystkim klientom. Rozwiązanie skrojone na miarę indywidualnych potrzeb, które pomaga sprawnie obsługiwać wszystkich klientów odwiedzających stronę.